Usługi ogrodnicze, które można wykonać zimą

Zima jest specyficznym okresem w przyrodzie, po prostu wszystko śpi. Można oczywiście zadbać o to, aby w ogrodzie były rośliny różnokolorowe, począwszy od kolorowej kory do liści, czy ozdobnych traw. Jedak nie zrekompensuje to piękna ogrodu w okresie wiosennym i letni. Co można zrobić w ogrodzie, aby ten i o tej porze roku był piękny?

Wśród usług, które można wymienić należy zwrócić uwagę na zadbanie o to, aby rośliny nie przymarzały. Bukszpan może bardzo dobrze znosić trudny mroźnej aury, lecz wystarczy jeden sezon, aby zniweczyć kilkuletni plan formowania tej rośliny w jakiś konkretny kształt. Wówczas część liści może wyschnąć lub w ogóle nie wyrosnąć. Lepiej nie ryzykować i przykryć krzak włókniną lub innym tworzywem chroniącym przed zimnem i skrajnie ujemnymi temperaturami.

Podobnie należy zadbać o byliny i rabatki. Można w tym celu wykorzystać stare liście, które stworzą swego rodzaju izolację chroniącą przed mrozem lub sam śnieg. Ten również bardzo dobrze ogranicza wpływ niskich temperatur.

Poza standardowymi pracami pielęgnacyjnymi można ożywić ogród lampionami, figurami lub w sezonie świątecznym ozdobami choinkowymi. Zawsze to odrobina koloru..