Systemy nawadniające Twój ogród

Sprawdziliśmy jak systemy nawadniające mogą pomóc nawadniać ogród.  O tym, że jest to rozwiązanie bardzo ułatwiające utrzymanie i pielęgnację ogrodu świadczą materiały, które można znaleźć na internecie.

W wielu filmach zamieszczonych w popularnym serwisie youtube pokazanych jest nawet jak samemu skonstruować prosty system nawadniający. Wiele jest też materiałów pokazujących sposób działania systemu. Dla przykładu:

Świadczy to tylko o tym jak ważne jest nawadnianie ogrodu. Test można zrobić w domu np. na pierwszym z brzegu kwiatku doniczkowym. Wybierzmy też drugi dla porównania. Jeden próbujmy podlewać zgodnie z zaleceniami dla tej rośliny, zachowując odpowiednią wilgotność. Drugi kwiat podlewajmy raz na tydzień i to raz za dużą, a raz za małą ilością wody.

Sytuacja to odwzorowuje sposób podlewania roślin ogrodowych przez nas samych. Systemy nawadniające łódź dzięki odpowiednim czujnikom zachowują odpowiednie zawilgocenie gleby. Gdy podlewamy wężem ogrodowym, nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy podlewamy za dużo czy za mało. Nie wiemy też jaki jest stopień zawilgocenia czy wysuszenia gleby.

Podlewanie odpowiednią ilością wody pomaga zaoszczędzić wodę i odpowiednio odżywić rośliny. Gdy wykonuje to za nas zautomatyzowany system oszczędzamy również czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.