Nawadniaj ogród, aby nie było suszy!

Rok 2016 okazał się bardzo suchy, o czym przekonała się spora większość posiadaczy zielonych ogrodów. W tej sytuacji nieodzowne jest posiadanie dobrze przygotowanego systemu nawadniania. Jak przygotować rośliny do suszy i ogród, który będzie tętnić życiem w każdej sytuacji?

Tradycyjne podlewanie

Tradycyjne podlewanie jest nieekologiczne, z prostej przyczyny – jest nie ekonomiczne. Zużywamy więcej wody niż trzeba i niż jest to konieczne. Druga kwestia, to to, że potrafi być czasochłonne i nie efektywne. Nie ma szans, aby w ten sposób podlać równomiernie każdy fragment ogrodu.

A gdy nie ma w domu nikogo

Również okres suszy i nasza absencja na urlopie nie sprzyja naszemu ogrodowi. Nawet sprawna ręka sąsiada nie podleje go tak dobrze, jak system nawadniania ogrodu. O ile sami będziemy pieczołowicie i dokładnie podlewać, tak sąsiad, nawet najlepszy na świecie nie podleje go tak jak powinien. Przede wszystkim podlewanie jest czasochłonne i męczące.

Dlaczego system nawadniania?

Z prostej przyczyny – podlewa tak jak trzeba i robi to dokładnie. Tajemnica polega na odpowiednim położeniu zraszaczy i linii skraplających, w tym celu należy dobrze zaprojektować całą instalację oraz przemyśleć jej montaż. Wielu producentów systemów nawadniania ogrodów dołącza odpowiednie czujniki, które uruchamiają działanie systemu wtedy gdy to konieczne lub nad ranem, gdy rośliny chłoną najwięcej wilgoci. Nie czekaj zatem i przemyśl wybór sytemu nawadniania.